Haber

Denizli’de şiddetli yağış yolu kullanılamaz hale getirdi, TIR’ı yutan çukur yeniden oluştu

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde 4 gün önce şiddetli yağış nedeniyle çöken ve bir kamyonu yutan yol, günler sonra meydana gelen sele dayanamadı. Yaklaşık 10 metresi tamamen yıkılan yolun sel anında boş olması bir afetin önüne geçti.

Denizli merkez ve ilçelerinde 3 haftadır etkili olan sağanak yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Dün akşam saatlerinde yaklaşık 1 saat devam eden şiddetli yağmur kısa sürede yolları göle çevirirken, sürücü ve yayalar zor anlar yaşadı. Merkezefendi ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi girişindeki yolda şiddetli yağış nedeniyle 4 gün sonra yeniden çökme meydana geldi. Yolun yaklaşık 10 metrelik bölümü tamamen sular altında kalarak yıkılırken, bağlantının kesilmesi nedeniyle trafiğe kapatıldı. Hasara anında müdahale eden belediye ekipleri, yolu yeniden ulaşıma açmak için seferber oldu.

4 gün önce büyük bir delik vardı

Eskihisar Mahallesi’nde 4 gün önce çöken yol, durumu fark etmeyen Ferhat Şahin (51) liderliğindeki 20 ZU 144 plakalı parke taşı yüklü kamyonla dev çukura yuvarlandı. Belediye ekiplerinin hemen müdahale ettiği yol, çukurun doldurulmasının ardından trafiğe açıldı. – DENİZLİ

sarkislahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu