Haber

Büyükşehir 275 araç ve 730 personeliyle karla mücadele ediyor

Büyükşehir Kar Bayilik Grupları, ilimizde etkili olan kar yağışında yolların buzlanmaması ve kapanmaması için 24 saat çalışıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarihin en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığı Kahramanmaraş’a bir yandan çok sayıda ekipman ve işçi gönderirken, bir yandan da Kocaeli’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla uğraşıyor. Zelzele bölgesine 85 araç ve 372 işçi gönderen, yardımları toplayıp bölgeye ulaştırmak için Adil Yardım Merkezi’nde çalışan Büyükşehir, yoğun kar yağışının yağmaması için 275 araç ve 730 çalışanıyla yol, cadde, köprü ve üst geçitlere müdahale ediyor. Kocaeli’yi olumsuz etkilemez. Karla Çaba Grupları, ilimizde etkili olan kar yağışında buzlanma olmaması ve karın yolları kapatmaması için yoğun mesai harcıyor. Kent genelinde tüm mahalleler ve köy yollarında yol asfaltlama ve tuzlama çalışması yapan ekipler, gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya halinde çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR GRUPLARI 24 SAAT ZİYARETTE

Kentin ana caddeleri başta olmak üzere tüm ilçeler ve köy yollarında kar temizleme ve tuzlama çalışması ile buzlanma rastgele olumsuz etki yaratılarak vatandaşların can ve mal kaybı yaşamaması için çaba gösteriliyor. 275 araç, 730 işçi, 35 bin ton tuz rezervi, greyder, loader, bobcat, ekskavatör, ptos ve tuz yüklü kamyonlarla çalışan Büyükşehir Belediyesi Karla Tespit grupları, tüm ilçelerde 24 saat karla çalışıyor. Tuzlama ve kar küreme çalışmaları ile yollar güvenli hale getiriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu