Haber

Uşak Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Uşak Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Labor Ltd. Ltd. arasında şirket bünyesinde çalışan 1820 personel için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Konfederasyonu Uşak İl Başkanı Adil Özdemir ve belediye çalışanları katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çakın, fedakarca çalışan belediye çalışanlarının ekonomik koşullarının daha uygun hale getirilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Çalışanların haklarını korumaya kararlı olduğunu vurgulayan Çakın, şunları söyledi:

“İnşallah önümüzdeki dönemde belediyemizde istihdam edilen 1820 çalışanımız toplu iş sözleşmesiyle sağladığımız imkanlardan yararlanacak. Bu sözleşmenin yürürlüğe girmesiyle birlikte çalışanlarımızın asgari maaşı 20 bin 750 lira olacak” 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren toplu iş sözleşmemiz uyarınca maaşlara doğrudan yüzde 5 oranında zam eklenecek. 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ilk 6 aylık dönemde yüzde 35 + yüzde 15 oranında zam yapılacak. Diğer 6 aylık dönemlerde ise yüzde 12,5 + enflasyon oranı. Önümüzdeki dönemde kuralların uygun olması halinde siz değerli çalışanlarımızı daha da rahatlatacağız ve “Ekonomik ödeme kurallarıyla insanların ev sahibi olması için bir çalışma başlatacağız. “

Hak-İş Konfederasyonu Lideri Mahmut Arslan, Mehmet Çakın’ın kent için değerli çalışmalara imza attığını kaydetti.

Programın son bölümünde toplu iş sözleşmesi imzalandı.

haberbahsili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu