Haber

Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü Vukas: Çok önemli bir galibiyet aldık

Trendyol Süper Lig’in 10. haftasında Gaziantep FK’yı 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü Hari Vukas, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Vukas, “Bizim için çok önemli bir galibiyet. Çok mutluyuz. Oynayan tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Beşiktaş’ta yaşanan sakatlık sorunlarına değinen Vukas, “3-4 günde bir maç oynadığınızda bu sakatlıklar ve hastalıklar olabiliyor. Bugün hem sakat hem de hasta oyuncularımız oldu. Mert’e kırmızı kart cezası verildi. Bu nedenle maça çıktık” dedi. İlk 11’e girmek zor olabilir. Gelecekte daha az hasta ve sakat oyuncumuz olacak.” “Olacak, daha kolay kadro kuracağız.” dedi.

Hırvat futbolcu, Beşiktaş’ta kondisyon sorunu yaşayıp yaşamadığı yönündeki soruya şu yanıtı verdi: “Geçen dönem hakkında konuşmam doğru değil. Burada bulunduğum süre boyunca 3 maç oynadık. Galatasaray maçında da iyi koştuk, hatta 1 adam eksiğimiz olmasına rağmen Bodo maçında da fizik olarak iyi bir performans sergiledik. Bugün takım fizik olarak bizi memnun etti.Gaziantep gibi 5 kişilik savunma yapan, derin savunma yapan takımlara karşı öne çıkıp risk almak zorundasınız. “Gaziantep’in kontra ataklarda etkili olduğunu biliyorum. Uzun toplar sonucunda her zaman geri koşmak gerekiyor. Bunu da yeterince iyi yaptık. Kadroda çok oyuncu var. Eksik oyuncularımızın olduğunu biliyoruz.” yanıtını verdi .

Vukas, Şenol Güneş döneminde kondisyon sorunu yaşandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Bugün oynayamayan Ante Rebic’e değinen Vukas, “Rebic takımın bir parçası. Bu, teknik direktörün bugünkü kararıydı. Gelecekte her oyuncu gibi bizim de ona ihtiyacımız olduğunu biliyorum.” söz konusu.

cerkesajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu