Haber

Banka dolandırıcılığı operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı

İstanbul merkezli 7 ilde bir bankanın sistemsel açıklarından yararlanarak dolandırıcılık yapan zanlılara yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

Mali Kabahatlerle Çatışma Grupları, özel bir bankanın organize hareket eden şüpheliler tarafından yaklaşık 100 milyon liranın dolandırıldığını bildirmesi üzerine harekete geçti.

Konuyla ilgili yaklaşık 2 ay önce çalışma başlatan ekipler, 11 Mart’ta düzenlediği ilk operasyonda 23 zanlıyı yakalarken, zanlıların POS cihazları üzerinden yaptıkları alışverişlerin ardından iade süreçlerinde teknik bir güvenlik açığından yararlandıkları belirlendi. , ve bu şekilde dolandırıcılık yaptıklarını.

Soruşturmalarını sürdüren ekipler, emsal teşkil eden yöntemlerle bankayı dolandırmayı amaçlayan 20 şüpheliyi daha belirledi.

İstanbul merkez olmak üzere Adana, İzmir, Kocaeli, Batman, Tunceli ve Yalova’da belirlenen 41 adrese eş zamanlı baskınlarda 20 şüpheli gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 23 bin lira para, 3 ruhsatsız tabanca, 7 fişek, 65 kurusıkı tabanca fişeği, 9 pos cihazı, 140 kredi kartı ve 1 pul ele geçirildi.

Tutuklanan zanlıların sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldüğü ve iddiayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

haber-hekimhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu