Haber

Adana İl Sekreteri Saldırı Sonucu Şehit Oldu

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı’na düzenlenen bıçaklı baskında İl Sekreteri Sacit Pişgin hayatını kaybetti. Olayın ardından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Katile veya onların katillerine ve bu menfur saldırının arkasındaki güçlere, partimizi ve kardeşlerimizi hedef gösterenlere lanet olsun. Başkanımız Salih’e acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BIÇAK SIVIDA HAYAT KAYBETTİ

Adana’da HÜDA PAR İl Başkanlığı binasına bıçaklı saldırı düzenlendi. Olay sırasında camide namaz kılan İl Başkanı Salih Demir yaralandı, Sacit Pişgin ise hayatını kaybetti. Saldırgan polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sacit Pişgin

YAPICIOĞLU’DAN AÇIKLAMA

Saldırının ardından ilk açıklama HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Yapıcıoğlu, “İnna lillahi ve inna ileyhi raci’un. Hepimiz Allah’a aidiz ve dönüşümüz de muhakkak O’nadır.

“OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”

İlahi huzur/namazdayken saldırıya uğrayan Adana İl Sekreterimiz Sacid Pişgin şehit olmuştur. İl Başkanımız Salih Demir’in tedavisi devam ediyor. Şehidimize Allah rahmet eylesin. Katile veya katillere ve bu alçak saldırının arkasındaki güçlere; Partimize ve kardeşlerimize kastedenlere lanet olsun. Salih liderimize acil şifalar diliyorum. Olayın takipçisiyiz, tüm yönleriyle netleşmesini bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu